otomatik-tanima-veri-toplama

OTOMATİK TANIMA / VERİ TOPLAMA

Otomasyona sahip yazılım, donanım ve ürünlerin çözüme kavuşturulacağı çözümler ürettiğimiz OT/VT alanında bir çok verinin birleştirilmiş ya da ayrıştırılmış çözümlerini görmeniz mümkündür. Bunların donanımlarla yansıtılmış yönlerini de görebileceğiniz özel ya da standart çalışmalarımız da mevcut.

Veri toplamak ciddi anlamda hız ve doğruluk istemektedir. Özellikle otomatik bir işlem yapmanız gerekirse bunu yapabilmeniz için OT/VT yazılımlarına ihtiyaç duyacaksınız. İşletmenizde kasa, ödeme, ölçme gibi verilerin bir alanda yapabilmeniz için otomasyon sistemlerini kullanmanız gerekmektedir.

Otomatik veri toplama sayesinde market, manav, kuruyemişçi ve benzeri bir çok işletmenin verilerini toplayıp daha sonra kontrol edebilmesi mümkündür. Bu işlem aynı zamanda müşteri bakımından da işinizi kolaylaştıracağı gibi hızlandıracaktır da müşterilerinizin alışveriş sonrası memnun bir şekilde alışverişi tamamlaması mümkündür.

barkod-otomasyon

BARKOD OTOMASYON VE OKUYUCULAR

Ürünleri alış, satış ve stok sürecinde kontrol edebileceğiniz ve satış sırasında son fiyatını kasaya yansıtabileceğiniz çalışma biçimidir. Ağırlıklı olarak Süper Market, Depo ve Toptancılarda görebileceğiniz bu sistemi artık küçük ölçekli işletme olarak görülmekte olan işletmelerde kullanmaktadır.

Ağırlıklı olarak barkod yardımı ile ürünün türü, kilogramı ve fiyatının belirlendiği bu seçenekte kendi ürettiğiniz ürünün de stok giriş kaydını oluşturmanız mümkündür. Bu sisteme sahip olmanın en önemli avantajı ise indirim uygularken fiyat değişikliği yapmadan üründe % oranında indirim sağlamak ve ürünün zamlanması sonuncunda fiyatının tek bir yerden güncellenerek tüm sisteme aktarılmasını sağlamak mümkündür.

İşletmelerin en önemli sorunu bir çok ürünün satışını yapıp fiyatlarını tek, tek bilememesidir. Fiyat ezberlemek yerine barkod otomasyon sistemi kullanarak herşeyi hızlı bir şekilde sağlamak mümkündür. Yazar kasa, Pos sisteminde fiyatın ekrana yansıtılıp satışın gerçekleşmesi de bu sistemin işleyiş ve hızına bağlı olarak çalışmaktadır.

qrkod-qrcode-otomasyon

BARKOD / QR ETİKET OLUŞTURMA

Barkod ve QR etiket oluşturma ve sınıflandırma yazılımları ürünün etiketi yok ise bunun için etiket oluşturma sağlanır iken bunu iki seçenekte yapabilme olanakları vardır. QR Etiket yeni nesil ürünlerde kullanılır iken Barkod etiket uzun bir süredir hemen, hemen tüm ürünlerde kullanılmakta olan etiketleme biçimidir. Optik okutucuya okutulduklarında uyumlu olan okuyucunun anında okuyup ürün infosunu listelediği önemli bir seçenektir.

Barkod etiketler marketlerde ve çeşitli alışverişlerde görüntülenen etiketlerdir ve yukarıdan aşağıya ince, kalın olmak üzere harf ve rakamlardan oluşmakta olan bir etiket biçimidir. Optik okuyucu okuduğu zaman ürüne tanımlanan kodlara göre infoyu getirmektedir.

QR etiket yeni nesil ürünlerde ve çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Koli dışı, sevkiyat, garanti takibi özelliklere sahip info tanımlamalarını sağlamaktadır. Genel olarak stoklu çalışmakta olan büyük ölçekli işletmeler için önemli oranda çözüm sağlamaktadır. Fabrika, depo ve ana bayi gibi alanlarda kullanılmaktadır.